Pokrycia dachowe i rynny
Bryza

System 75

Kolory systemu bryza:
- Biel
- Brąz
- Czerwień
- Grafit
- Zieleń
- Cegła

System 75

System 100

Kolory systemu bryza:
- Biel
- Brąz
- Czerwień
- Grafit

System 100

 

 

System 125

Kolory systemu bryza:
- Biel
- Brąz
- Czerwień
- Grafit
- Zieleń
- Cegła
- Miedź (NOWOŚĆ!)

System 125

 

System 150

Kolory systemu bryza:
- Biel
- Brąz
- Czerwień
- Grafit

System 150

Ogólne zasady montażu



Prawidłowy montaż systemu rynnowego PVC gwarantuje poprawne i niezawodne jego działanie.

Montaż i działanie systemu rynnowego PVC różni się od tradycyjnego systemu rynnowego tym, że uwzględnia zjawisko termicznego wydłużania się elementów systemu. Realizowane jest to poprzez odpowiednią konstrukcję kształtek zapewniającą kompensację temperaturowych zmian długości rynien i rur spustowych. W rynnach kompensację zmian długości uzyskuje się dzięki przesuwnemu połączeniu rynny z kształtkami wyposażonymi w uszczelki, a w rurach spustowych poprzez luz montażowy na połączeniu rura-kształtka rurowa. Ponadto elementy podtrzymujące, takie jak uchwyty rynnowe i obejmy rurowe oprócz podtrzymywania umożliwiają również termiczne przesuwanie się rynien i rur spustowych. W przypadku montażu rynien do pasów podrynnowych z blachy ocynkowanej, konieczne jest ich pomalowanie lub zastosowanie blachy powlekanej.

Rynny pod okapem powinny być zamontowane tak, aby nie były narażone na obciążenie śniegiem zsuwającym się z dachu.

Prawidłowy montaż powinien zabezpieczyć rynnę przed uderzeniem zsuwającego się z dachu śniegu. Górna krawędź wywinięcia rynny nie powinna więc wystawać ponad przedłużenie płaszczyzny połaci dachowej, co przedstawia rysunek.

Wskazówki montażu systemu rynnowego BRYZA

Uchwyty PVC montujemy bezpośrednio do deski czołowej.

Odległość pomiędzy uchwytami powinna wynosić 40-50 cm.

W uchwytach z PVC oraz metalowych montaż rozpoczynamy od włożenia wywinięcia rynny w nosek frontowy uchwytu, a następnie wciskamy wewnętrzną część rynny pod nosek tylny.

Złączkę rynnową montujemy z rynną wciskając frontowe wywinięcie rynny w złączkę, a następnie tylną część rynny wkładamy pod nosek złączki. Końce rynny powinny znajdować się ok. 5 mm przed ogranicznikami.

Rury spustowe łączymy złączkami na wcisk. W kielichu złączki zostawiamy 10 mm luzu na rozszerzalność termiczną rur. Pod kielichem montujemy obejmę rynny do ściany kołkiem rozporowym. Obejmę na rurze spustowej należy montować nie rzadziej niż co 2 - 2,5 m.

Nad ziemią montujemy czyszczak, który umożliwia czyszczenie instalacji oraz pozyskiwanie wody deszczowej do osobnego zbiornika. Koniec rury spustowej łączymy z instalacją deszczową lub montujemy kolano odprowadzające wodę.

 

Kontakt
42-200 Częstochowa
ul. Dmowskiego 1A
tel. 34 325 70 67, 606 899 117
centerbud@poczta.onet.pl
Dojazd
Pokrycia dachowe dojazd
Galeria
Pokrycia dachowe galeria
Współpraca
Pokrycia dachowe współpraca
Obecnie kotły co mają bardzo prostą obsługę ograniczoną do załadunku paliwa i usuwania popiołu.